Rostoucí papír je plný semínek a po zasazení z něj vyrostou pestré květiny, voňavé bylinky či lahodná zelenina. Marketingové sdělení, dopis, vizitka nebo svatební oznámení na tomto udržitelném papíru doslova rozkvetou.  A to je malý zázrak!

Níže se dozvíte vše, co by vás o rostoucím papíru mohlo zajímat.

Typy papíru

Rostoucí papír (80 gramů)

Recyklovaný papír s pořádnou dávkou semínek uvnitř. Ideální pro přání, oznámení či letáčky.

Pokud je pro vás udržitelnost na prvním místě, zvolte tento druh rostoucího papíru. Jeho výroba probíhá v Nizozemsku, tisk pak v Praze, papír je 100% recyklovaný a biologicky rozložitelný. 

Je tenčí, více v něm vyniknou semínka. Tisknout na něj doporučujeme pouze jednostranně.

Semínka, ze kterých můžete vybírat:

směs divokých květin | vlčí mák | směs salátů | mrkev | směs bylinek | heřmánek | šanta kočičí | šrucha zelná | svazenka vratičolistá

 

Rostoucí karton (250 gramů)

Pevný karton z recyklovaného papíru a se semínky uvnitř se hodí hlavně pro děkovné karty, pohlednice, novoročenky a vizitky. Je 100% recyklovaný a biologicky rozložitelný.
 
Rostoucí karton vyrábějí ručně ženy v Jihoafrické republice a při výrobě nejsou používány žádné chemikálie. Dodavatelem je sociální podnik, který poskytuje trvalé zaměstnání, férové mzdy a školení více než třiceti lidem v místní komunitě. Koupí rostoucího kartonu je podporujete. Samotný tisk následně probíhá v Praze.
 
Rostoucí karton je silnější a není průsvitný. Lze na něj tisknout i oboustranně.
 

Semínka, ze kterých můžete vybírat:

směs divokých květin | pomněnka | mix voňavých bylinek


 


Udržitelný tisk

Děláme vše, co je v našich silách, abychom zajistili, že semínka v rostoucím papíru po zasazení skutečně vyrostou. Proto tiskneme na speciálně upravených tiskárnách. Pokud by se rostoucí papír potiskl na ofsetové tiskárně nebo dokonce doma na laserové tiskárně, semena by se zničila. Naše tiskárny jsou upraveny tak, aby semena netrpěla přílišným tlakem ani teplem.

A nemusíte se bát ani při samotném pěstování, do půdy nevkládáte žádné škodliviny. Náš inkoust je v přírodě přirozeně rozložitelný.


Váš vlastní visuál

Na rostoucí papír vám rádi vytiskneme vámi dodaný visuál. Papír plný semínek má ale kvůli své struktuře jistá omezení, a proto doporučujeme, abyste se při tvorbě grafiky drželi našich požadavků, aby výsledný tisk vyšel co nejlépe.

Grafiku dodávejte, prosím, ve formátu .pdf, s ořezovými značkami a ve shodném formátu, který objednáváte. Visuál musí mít minimálně 5 mm prázdné okraje. Z důvodu ručního podávání papíru do tiskárny a jeho řezání nedoporučujeme využívat na grafice rámečky a jiné přesně ohraničené plochy. Minimálním odchylkám nelze zabránit. Barvu využijte na maximálně 40 % povrchu. Do názvu souboru, prosím, zakomponujte název firmy nebo vaše jméno.

Všechny požadavky ke grafice jsou shrnuty a detailně rozepsány v sekci Jak připravit visuál.


Doba dodání

Po vytvoření objednávky nejprve vytiskneme vzoreček, který vám zašleme e-mailem ke schválení. Poté tiskneme celou objednávku. Rostoucí zakázky na míru standardně zhotovíme za 5 až 10 pracovních dnů od schválení vzorku. K tomu připočtěte dobu dopravy, kterou jste zvolili. U velikých nákladů (cca od deseti tisíc kusů) se na termínu dodání domluvíme individuálně.

Objednávky z e-shopu standardně zpracováváme do 3 pracovních dnů a následně odesíláme. Sháníte-li originální pozornost pro své blízké, objevte produkty v našem e-shopu!


Cirkulární provoz

S rostoucí tiskovinou za sebou nezanecháváte žádný odpad: při výrobě samotného rostoucího papíru se využívá recyklovaný papír. A po jeho zasazení se opět vrací do země, ze které původně přišel. Rostoucí tiskovinou dodáte své komunikaci udržitelný šmrnc a vašim zákazníkům nezbyde papír, ale květiny! Objednejte si svůj vlastní design na rostoucím papíru.


Tak papír roste

Starejte se o rostoucí papír dle následujících pokynů, ať vaše slova vyklíčí!

zo werkt groeipapier plantinstructie

Nejprve papír dobře navlhčete a vložte do květináče s hlínou nebo přímo do půdy na zahradě. Rostoucí papír přikryjte asi 1 cm zeminy. Každý den trochu zalévejte, aby papír zůstal vlhký. První rostliny vyklíčí asi po týdnu. Nejlepší čas na výsadbu je venku od poloviny května do října, uvnitř to lze dělat po celý rok. Vždy zajistěte dostatek světla, tepla a vody. Naše další užitečné tipy pro zasazení a péči o rostliny najdete v sekci Jak zasadit.


Naše experimentální zahrady

Všechny druhy nabízeného rostoucího papíru se poctivě testují v našich experimentálních zahradách v Nizozemsku, a to uvnitř i venku. Zkoumá se jeho klíčivost, kvalita a výsledky. 

groeipapier proeftuin

Vytvořte si svou tiskovinu

Navrhněte si visuál na rostoucí papír nebo ho pro vás vytvoříme.

Vytvořte si svou tiskovinu