Rostoucí papír umožňuje vašim slovům vyklíčit. Marketingové sdělení, dopis, vizitka nebo oznámení o narození na tomto udržitelném papíru se semínky květin doslova rozkvetou.  A to je malý zázrak!

Níže se dozvíte vše, co by vás o rostoucím papíru mohlo zajímat.

Typy papíru

Rostoucí karton (250 gramů)

Pevný karton z recyklovaného papíru a se semínky uvnitř se hodí hlavně pro děkovné karty, pohlednice, novoročenky a vizitky. Je 100% recyklovaný a biologicky rozložitelný. Vyrábějí ho ručně ženy v Jihoafrické republice a při výrobě nejsou používány žádné chemikálie. Dodavatelem je sociální podnik, který poskytuje trvalé zaměstnání, životní mzdy a školení více než třiceti lidem v místní komunitě. Koupí rostoucího kartonu je podporujete.

Na rostoucí karton můžeme tisknout i oboustranně.

Semínka, ze kterých můžete vybírat:

směs divokých květin, kterou milují včely a motýli | rajčata + bazalka | pomněnka

soorten groeipapier zaadjes 80 grams growingpaper groeipapier

 

Rostoucí papír (80 gramů)

Voorbeeld geprint groeipapier van growingpaperRecyklovaný papír s pořádnou dávkou semínek uvnitř. Ideální pro přání, oznámení či letáčky. Pokud je pro vás udržitelnost důležitá, zvolte tento druh. Jeho výroba probíhá v Nizozemsku, tisk v Praze, papír je 100% recyklovaný a biologicky rozložitelný. Tisknout na něj doporučujeme pouze jednostranně.

Semínka, ze kterých můžete vybírat:

směs divokých květin, kterou milují včely a motýli | vlčí mák | salát | mrkev | směs bylinek | heřmánek | šanta kočičí | šrucha zelná

Groeipapier zaden


Udržitelný tisk

Děláme vše, co je v našich silách, abychom zajistili, že semínka v rostoucím papíru po zasazení skutečně vyrostou. Proto tiskneme biologicky odbouratelným inkoustem na speciálně upravených tiskárnách. Pokud by se rostoucí papír potiskl na ofsetové tiskárně nebo dokonce doma na laserové tiskárně, semena by se zničíila. Naše tiskárny jsou upraveny tak, aby semena netrpěla přílišným tlakem. A nemusíte se bát ani při samotném pěstování, do půdy nevkládáte žádné škodliviny, protože náš inkoust je v přírodě přirozeně rozložitelný.


Cirkulární provoz

S rostoucí tiskovinou za sebou nezanecháváte žádný odpad. V rámci cirkulárního provozu zajišťujeme, aby byly všechny produkty znovu použity k něčemu jinému. Tiskem na rostoucí papír dodáte své komunikaci udržitelný šmrnc a vašim zákazníkům nezbyde papír, ale květiny! Objednejte si svůj vlastní design na rostoucím papíru.


Tak papír roste

Starejte se o rostoucí papír dle následujících pokynů, ať vaše slova vyklíčí!

zo werkt groeipapier plantinstructie

Nejprve papír dobře navlhčete a vložte do květináče s hlínou nebo přímo do půdy na zahradě. Rostoucí papír přikryjte asi 1 cm zeminy. Každý den trochu zalévejte, aby papír zůstal vlhký. První rostliny vyklíčí asi po týdnu. Nejlepší čas na výsadbu je venku od poloviny května do října, uvnitř to lze dělat po celý rok. Vždy zajistěte dostatek světla, tepla a vody. Naše další tipy pro zasazení a péči o rostliny najdete v sekci Jak zasadit.


Naše experimentální zahrady

Všechny druhy nabízeného rostoucího papíru se poctivě testují v našich experimentálních zahradách v Nizozemsku, a to uvnitř i venku. Zkoumá se jeho klíčivost, kvalita a výsledky. 

groeipapier proeftuin

Vytvořte si svou tiskovinu

Navrhněte si visuál na rostoucí papír nebo ho pro vás vytvoříme.

Vytvořte si svou tiskovinu